Drzwi z przeszkleniami mają wielbicieli, ponieważ spełniają wiele funkcji. Doświetlają wnętrze, zazwyczaj ciemny korytarz, i sprawiają, że mieszkanie wydaje się być jaśniejsze. Dodatkowo nadają lekkości wnętrzu. Same drzwi też wyglądają mniej przytłaczająco, bo duże płaszczyzny szkła nadają im lekkości.
Przeszklenia w drzwiach mogą być bardzo duże i zajmować 3/4 powierzchni, a mogą stanowić niewielki element całości. W zależności od przeznaczenia i upodobań.
Ciekawym rozwiązaniem w drzwiach wewnętrznych są przeszklenia akrylowe, która są zlicowane z płaszczyzną skrzydła, dzięki czemu tworzą jednolitą płaszyznę. Nie występują w nich załamania czy uskoki. Jest to komfortowe rozwiązanie ze względów praktycznych, ponieważ nie ma miejsc, w których zbiera się kurz. Powierzchnia jest prosta, gładka, więc pasuje do każdego typu wnętrza bez zaburzania koncepcji.
Jednak najpopularniejszym rodzajem przeszkleń jest szkło hartowane lub bezpieczne. Szkło hartowane to pojedyncza tafla, a szkło bezpieczne to dwie tafle szkła sklejone folią. Najczęściej stosowane szkło jest mleczne lub satynowo-matowe, znacznie rzadziej wykorzystuje się szkło przezroczyste.
Wymienione wyżej rodzaje przeszkleń mogą być stosowane w drzwiach o budowie ramiakowej. W tym przypadku szkło jest obudowane z każdej strony. Tak zbudowane drzwi wyglądają bardziej klasycznie, więc często wykorzystuje się je do wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym.
Drugi sposób wykorzystania to szkło jako element konstrukcyjny drzwi, łączący ze sobą dwa elementy płyty poziomo lub pionowo. Jest to bardziej nowoczesne rozwiązanie i najczęściej jest wykorzystywane przy urządzaniu wnętrz nowoczesnych i nastawionych na prostą, lekką formę.
Szkło jest wdzięcznym dodatkiem, które może całkiem odmienić wystrój mieszkania czy domu. Dodaje elegancji połączonej z prostotą, pasuje do wszystkich stylów, warto więc je wykorzystywać przy tworzeniu zacisza domowego czy przestrzeni biurowych.